Kontakt

Olympisk Klub Danmark

Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
E-mail: kontakt@olympiskklub.dk

Nordea: Reg.nr. 2232 kontonr. 8974620171.

Bestyrelsen

Formand

Keld Nielsen
keld.nielsen@olympian.org

Næstformand

Rene Nielsen

ganzeperson50@gmail.com

 

Kasserer

Bo Kaliszan
bo.kaliszan@olympian.org

Sekretær

Jesper Pilegaard

pilegaard.jesper@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Michael Durbahn
michael@durbahn.dk

Bestyrelsesmedlem

Susanne Ward
susanne.ward470@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Mette Vestergaard

mette.vestergaard10@gmail.com

 

Olympisk Klub har til formål at støtte den olympiske bevægelse i Danmark og medvirke, at olympiske deltagere mødes og bidrager til den olympiske historie med deres olympiske effekter som medaljer, redskaber, scrapbøger, fotos og film.

©2018 - Alle rettigheder reserveret | Login